Wykładzina do biura i instytucji

Wykładzina do biura

Wykładzina do biura powinna charakteryzować się odpowiednią jakością i estetyką. Wygląd biura ma znaczenie nie tylko dla klientów ale i pracowników. Wpływa na komfort pracy. Dlatego jednym z ważnych czynników jest wybór właściwego rodzaju wykładzin. Zła decyzja  odnośnie wyboru odpowiedniego materiału może skutkować szybką potrzebą kolejnej wymiany.

W przypadku biur najczęściej stosuje się następujące rodzaje wykładziny:

-wykładzinę dywanową w płytce;

-wykładzinę dywanową w rolce;

-panele LVT;

-wykładzinę elektrostatyczną ( serwerownie );

-wykładzinę pcw.

Każdy z powyższych wyborów  ma swoje plusy i minusy. Należy brać pod uwagę takie czynniki jak rodzaj podłoża, natężenie ruchu, rodzaj prac wykonywanych w danym pomieszczeniu.

Wykładzina dywanowa w płytce.

Wykładzina dywanowa w płytce jest najtrwalszym i najbardziej praktycznym rodzajem wykładziny dywanowej. Występuje w niezliczonej ilości wzorów i kolorów.  Dzięki temu można ją dostosować do pomieszczeń o różnym charakterze i wystroju. Ma wysoką odporność na zużycie spowodowane intensywnym użytkowaniem. Łatwo się czyści. Istnieje możliwość wymiany pojedynczych, najbardziej zniszczonych płytek.  Można ją prać. Jest odporna na zniszczenia spowodowane używaniem foteli na kółkach. Nie wymaga częstej wymiany.

Wykładzina dywanowa w rolce.

Wykładzina dywanowa w rolce występuje w wielu kolorach, wzorach i rodzajach. Jest mniej trwała ale i często tańsza niż wykładzina dywanowa w płytkach. Jej jakość i trwałość najczęściej związane są z jej ceną. Najlepiej sprawdzi się w biurach w których konieczna jest częsta wymiana wykładziny.

Panele LVT.

Skrót LVT oznacza Luxury Vinyl Tiles. Jest to wielowarstwowa wykładzina elastyczna w postaci płytek lub paneli. W zależności od rodzaju może imitować podłogę drewnianą lub kamień.  Jest bardzo trwała. Łatwo utrzymać ją w czystości. Jest odporna na wodę. Jest odporna na takie czynniki jak kółka mebli czy promienie UV. Doskonale sprawdzi się np. w recepcji i na korytarzu.

Wykładzina elektrostatyczna.

W przypadku miejsc z dużą ilością sprzętu elektronicznego np. serwerowni najlepszy będzie wybór wykładziny elektrostatycznej. Taka wykładzina zagwarantuje nam że cenny sprzęt elektroniczny nie zostanie uszkodzony przez zbierające się na wykładzinie ładunki elektryczne.

Wykładzina PCW.

W miejscach takich jak np. kuchnia, łazienka, pomieszczenie techniczne doskonale sprawdzi się wykładzina PCW. Jest trwała, łatwa w utrzymaniu czystości, wodoodporna. Występuje w wielu kolorach i wzorach. Odpowiedni dobrana może nadać pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd i klimat.

Pozostała oferta…