Wykładzina podłogowa

Wykładzina podłogowa

Wykładzina podłogowa stanowi jeden z najbardziej praktycznych i ekonomicznych sposobów wykończenia posadzki. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku pomieszczeń domowych, biurowych jak i przemysłowych. Nasza firma zajmuje się sprzedażą oraz instalacją wykładzin podłogowych.

Na chwilę obecną producenci oferują niezliczoną gamę produktów dostosowanych do konkretnych potrzeb. W sprzedaży dostępne są materiały w praktycznie każdym kolorze oraz o ogromnej liczbie wzorów.

Nowoczesne wykładziny są przyjazne dla środowiska i niezwykle trwałe. Wybór odpowiedniego materiału uzależniony jest od przeznaczenia pomieszczenia w , którym ma być zainstalowany.

W przypadku wykładzin do biura można polecić następujące rodzaje wykładzin podłogowych:

  • wykładziny dywanowe w płytkach
  • wykładziny dywanowe w rolce
  • wykładziny winylowe (PVC)

Wykładzina dywanowa w płytkach

Wykładzina dywanowa w płytkach jest bardzo trwałym materiałem. Dostępne są różne kolory i wzory, które można łatwo ze sobą łączyć. Może nadać pomieszczeniu bardzo elegancki wygląd. Dobrze sprawdza się w przypadku używania foteli i krzeseł na kółkach. Nie rozwarstwia się. Łączeni się nie strzępią. Można ją prać i dzięki temu przedłużyć okres użytkowania.

Wykładzina dywanowa w rolce.

Wykładzina dywanowa w rolce występuje w kilku odmianach:

  • wykładzina pętelkowa – jak sam nazwa wskazuje ma postać pętelek gęsto utkanych na podkładzie
  • wykładzina cięta – np welurowa, pojedyncze nitki przypominające zamsz
  • wykładzina igłowana – splątane i ubite nitki, ma strukturę filcu

Ciekawy wyborem jest wykładzina igłowana. Jest odporna na bród i ścieranie. Nie niszczy się łatwo w przypadku używania foteli na kółkach. Jej łączenia nie strzępią się.  Nie rozwarstwia się. Jest bardzo trwała i niedroga.

Wykładzina PVC

Czasami zachodzi konieczność zainstalowania w pomieszczeniach biurowych wykładzin PVC. Ma to miejsce w sytuacji gdy np. przechodzi się bezpośrednio z obszarów produkcyjnych i przemysłowych do biurowych. Producenci oferują obecnie wykładziny do złudzenia przypominające parkiet. Ciekawym rozwiązaniem są panele LVT. Jest to nic innego jak wykładzina PVC produkowana pod postacią paneli. Może swoim wyglądem przypominać zarówno parkiet drewniany jak i podłogi wykonane np. z kamienia.